Dönence..

Dönence çoğumuzun, özellikle de çocuğu olmayanların aklına Barış Manço;’nun şarkısını getirebilir. Ama durum hiç de öyle değil.

Dönence aslında bebeklerin yataklarının üstünde dönüp duran, genelde “lula baby” şarkısını çalan hafif melodik, hafif eğlencelik oyuncak ile süs arası birşey.

Kızımız ilk eve geldiği zaman yatağına asmak için bir dönence aldım. Kraft marka fiyatı da uygun bir ürüdü.

 

http://www.hizlial.com/bebek-cocuk/bebekler-icin/kraft-donence_09.036.5247.0022.htm

 

Ama işin foyası sonradan çıktı ortaya.Kızımın yatağı şimdilik oyun bahçesi. Oyun bahçesinin çevresini yuvarlak demir çevreliyor. Kraftın dönencesi ise dört köşe bir yere monte etmek için ayarlanmış Yani şimdi çekmecede duruyor öylece.

Bu böyle olmadı tabi, kızımın dikkat kontrol vs sağlaması için gerekliydi.

Eminönü’ye gittim, oradaki oyuncak mağazlarını dolaştım, Aklıma internette gördüğüm bir ürün vardı, annemiz de aynı ürünün başka bir modelini beğenmişti. Baktığım yerlerden birinde benim beğendiğimi buldum, fiyatı internetten ucuz değildi, hatta biraz da yüksekti. Geri döndüm

Sonra da bunu satın aldım kızıma.


http://www.hizlial.com/bebek-cocuk/bebekler-icin/fisher-price-mutlu-dusler-donence_09.150.1979.0052.htmÇok iyi yapmışım. 4 farklı klasik müzik yanında bir tane Türkçe şarkı sözlü melodisi var. Üst tarafındaki ışıklar tavanda dolaşan yıldızlar oluşturuyor. Dönencenin kendisi iki farklı motora sahip. Üst tarafta birbirinden farklı hızlarla dönen iki ayrı sıra var. Birinde şirin köpekler, diğerinde yıldızlar. Dönerken birbirlerine denk gelebiliyorlar ve hafif dönmeler spontane güzel görüntüler oluşuyor.

Üzerindeki tuşlar ile ışığı aç, dönenceyi aç komutları verilebiliyor. Diğer bir tuş ile melodilerin ses seviyesi dört kademe ayarlanabiliyor. Melodiler toplam 15-18 dk arasında sürebiliyor ve bitimde uzaktan kumandası ile melodileri baştan başlatabiliyorsunuz.

 

Bir Baba ile Tatlı Kızı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir