Araba

Kızımız henüz doğmadan ön hazırlıklar için bir alışveriş turuna bebek arabası almaya karar vermiş olarak çıkmıştık.

Benim görünüş ve simetri gibi bazı takıntılarım var. Güzel olmalı, estetik olmalı, dengeli olmalı bir de çok pahallı olmamalı.

Her zamanki gibi önce internette biraz araştırmıştım. 2.000 TL ye kadar bebek arabası var. Sonra eşim ile Eminönü deki “Havuzlu Han” ‘a gittik. Bebek için gani tane eşya, gani tane dükkan. Sadece alternatif gani tane değil, herkes aynı ürünleri satıyor sanki.

Sonra bir dükkanın önünden geçerken bunu gördüm

http://www.exorbaby.com.tr/?MenuCase=UrunDetay&AnaKatID=2&UrunID=3&UrunAdi=XR1309%202010%20COMFORT%20/%20Bebek%20Arabas%FD

Aklımdakilere uyar gibiydi, estetik olarak gözüme fena da görünmedi, tekerler büyük ve her biri çift tekerlekli, toplam sekiz. Öne arkaya değişmeler, 360 derece olduğu yerde dönebilme gibi güzel özellikleri de vardı.

Ayrıca her tekerlek ayrı ayrı kilitlemebiliyor, hem fren için hem de düz gitmek için. Üç ayrı sırt pozisyonu var, yaş ilerledikçe dik oturma şansı var, bebek hali için düz..

Tabi başka alternatiflere bakmadan karar vermek istemedik. Bira dolaştık ama aklımız o arabada.. Döndük ve satın aldık.

Kızım ile iki sefer dışarı çıkabildik, ama kullanış olarak rahat. her araba yan olarak gidemez, bizimki gidiyor  🙂

Üstten koruması değişik mesafelerde kurulabiliyor, kumaşların neredeyse hepsi çıkıyor. Biz hepsini çamaşır makinesinde yıkadık.. Şimdi ev içinde hafif salıncak, hafif beşik tadında kullanmaya devam ediyoruz, ama gezmek için mutlaka sokağa çıkacağız.

Bir Baba ile Tatlı Kızı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir